Товариство з обмеженою відповідальністю

"Івано-Франківське

спеціальне конструкторське бюро засобів автоматизації"

Каталог продукції

Каталог продукції

Комплект приладів вимірювача крутильного моменту на машинному ключі КПВМК1

Комплект приладів вимірювача крутильного моменту на машинному ключі ВМК1 (далі – комплект) призначений для створення на об'єкті експлуатації об'єктно-орієнтованого виробу - вимірювача крутильного моменту на машинному ключі КПВМК1, який складається з каналів вимірювання та реєстрації крутильного моменту на машинному ключі бурової установки та каналів сигналізації досягнення заданих значень крутильного моменту на машинному ключі.

Величина крутильного моменту на машинному ключі визначається шляхом вимірювання зусилля в тяговому канаті, який зв'язує кінець важеля машинного ключа з силовим механізмом, що виникає при згвинченні (розгвинчуванні) бурильних труб в процесі спуско-підйомних операцій.

Комплект може використовуватись окремо або в якості інформаційної бази в складі автоматизованих систем управління процесом буріння установок експлуатаційного і глибокого розвідувального буріння нафтових і газових свердловин або станцій геолого-технологічних досліджень розвідувальних і експлуатаційних свердловин на нафту та газ і експлуатується на бурових установках експлуатаційного і глибокого розвідувального буріння стволів нафтових і газових свердловин на суші, що виготовляються в країнах СНД.

Вимiрювач, створений з використанням приладів комплекту, забезпечує виконання функцiй:

 • отримання первинної вимiрювальної iнформацiї;
 • ручний (при аналоговому відліку) або автоматичний (при цифровому відліку) вибір діапазону вимірювання;
 • вiдображення отриманої вимiрювальної iнформацiї - крутильного моменту на машинному ключі з аналоговим або цифровим відліком моменту на машинному ключі;
 • реєстрацiю крутильного моменту на машинному ключі на паперовому носії;
 • порівняння сигналу крутильного моменту на машинному ключі з наперед заданим значенням (уставкою) і видачу сигналу про досягнення цього значення.

Склад комплекту

 1. Датчик сили ДСР1-4.
 2. Прилад показуючий РП160М1-08.
 3. Прилад реєструючий аналого-дискретний ПРАД2 або модуль реєстрації інформації МРИ, що розміщується у блоці вимірювальному.
 4. Блок вимірювальний БИ4 або блок гарантованого живлення БГП1 з коробкою з’єднувальною КС1.
 5. Сигналізатор звуковий СЗ-1.
 6. Комплект монтажних частин КМЧ1 (для забезпечення монтажу приладів).
 7. Комплект монтажний КМ1 (набір кабелів для електричного з’єднання приладів).
ДСР1-3
ДСР1-3
ППАД2
ППАД2
БИ4
БИ4
РП160М1-08
РП160М1-08

Основні технічні характеристики

 1. Верхня межа вимірювання моменту на машинному ключі, кНм - 60.
 2. Верхня межа вимірювання фізичної величини (зусилля розтягу або стискування), кН - 56.
 3. Границя допустимого значення зведеної основної похибки, %
  • вимірювання - ±2;
  • реєстрації - ±2,5.
 4. Живлення комплекту:
  • мережа змінного струму 220 В і частотою (50±1) Гц або мережа постійного струму (24±3)В.
 5. Середній термін служби, років - 10.

Докладніше технічні характеристики наведено у довідковому матеріалі: «Комплект приладів вимірювача крутильного моменту на машинному ключі КПВМК1. Довідковий матеріал» (надається за запитом).

Монтаж датчика

Для забезпечення вимірювання моменту на машинному ключі датчик сили встановлюється на важелі ключа в розрив робочого каната за допомогою вертлюжка і страховочного каната.

Порядок оформлення замовлення

Комплект виготовляється на основі даних, внесених замовником у карту замовлення. Карта замовлення є невід'ємною частиною договору на виготовлення і поставку комплекту. Порядок оформлення карти замовлення приведений в інструкції: «Комплект приладів вимірювача крутильного моменту на машинному ключі КПВМК1. Інструкція по оформленню документації для замовлення» (надається при замовленні).

Можливий варіант виконання з постійним запам'ятовуючим пристоєм для збереження показів, а також надання комп'ютера з програмним пакетом "Інформаційно-вимірювальний комплекс".